X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

معجزه در ایستگاه اتوبوس

یکباره می بینی درونش غلطیده ای. وقتی تهی می شوی از همه چیز، بالاخره باید با چیزی پرش کنی. نشسته بود روی تاب و خیره شده بود به روبرو و تاب با نوسان نامنظمش، آهسته تکان می خورد. همه چیز مثل یک جریان سریع برق از مغزش گذر می کرد و غم آن راز مگو گلویش را می فشرد. مرد کنارش بود، درست کنارش نشسته بود روی تاب مجاور و ساعت از 1 نیمه شب عبور می کرد. باد می وزید و دریا با وزش آرام باد، تلاطم می گرفت. ناگهان صدای دو سگ، رشته اراجیف مرد را برید و انگار معجزه آغاز شده بود. مرد سکوت کرد و با لحنی متفاوت از قبل، گفت: "شش ماه پیش خیانت کردم! "

هیچ کس تا پایان تاریخ نخواهد فهمید چرا مرد این را در آن ساعت شب و در آن فضای فرازمینی به زبان آورد. مرد شروع کرد به تعریف کردن داستانش و از اینجا به بعداو به خودش فکر می کرد. به غم بدون گریزش. به این فکر می کرد چقدر داستان آدم ها شبیه به هم است و چقدر درد انسان ها مشترک. به این که چطور می شود، با غریبه ای که تازه امشب دیده ای اش، داستان مشترکی پیدا کنی، درست همان داستانی که همه ی زندگی ات را تحت شعاع قرار داده است. دنیای بی نهایت منظمی است، پر از بازی های بی قاعده و گاهی آنچنان بزرگ است که تو را از تمام آرزویت دور نگاه می دارد و گاهی آنقدر کوچک که تو را در برابر حقیقت وجودت قرار می دهد. در مقابل تمام خون دل هایت. در برابر تمام اشک هایت. واز آن به بعد عمر رازش پیش از ده دقیقه دوام نداشت. تمام رازش را ده دقیقه بعد در ایستگاه اتوبوس، به مرد غریبه گفت و مرد با چشمانی گرد شده از تعجب او را می نگریست. حالا معجزه تکثیر شده بود. مرد هم در برابر این عصای اژدها شده زانو زده بود.

وقتی تهی می شوی از همه چیز، بالاخره باید با چیزی پرش کنی. حالا این چیز می خواهد مشروب باشد، می خواهد مواد باشد، می خواهد خیانت. و وقتی با خیانت پر شدی، فقط معجزه می تواند نجاتت دهد و حالا انگار داشت رخ می داد. کسی چه می داند! فقط این ر ا می دانیم که پس از آن شب، دیگر بغضش سنگین نبود.


نظرات (2)
بسیار زیبا بود. سبک مورد علاقه من برای نوشتن و خواندن. مثل آثار ساراماگو
امتیاز: 0 0
چهارشنبه 22 اردیبهشت‌ماه سال 1395 ساعت 03:41 ق.ظ
سلام آقای امیر خان فضات تغییر کرده برادر . چرا؟
امتیاز: 0 0
پاسخ:
سلام علکیم
دایما یکسان نباشد حال دوران، غم مخور
چهارشنبه 22 اردیبهشت‌ماه سال 1395 ساعت 12:16 ب.ظ
نظر بدهید
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد